HPE ProLiant RL300 G11

سرور HPE Proliant RL300 G11

شرکت HPEدر سه دهه اخیر ، پرچم دار نو آوری در سطح جهانی می باشد. که با شرکای بزرگی همچون VMwareهمکاری می کند. اين کمپانی اولین پلت فرم های BMC يا همان Controller Management Baseboardرا مديريت می کند و با قراردادن BMCبرروی تجهیزات توانسته که استراتژی Source Open ، را برای مشتريان خود فراهم کند.

در واقع BMC يک میکروکنترلر تخصصی است که روی مادربرد يک سرور تعبیه شده است. BMC حسگرهای تعبیه شده در سیستم، مانند درجه حرارت، سرمايش و غیره را نظارت می کند. مدير سیستم می تواند در صورت نیاز برای بازيابی گزارش ها، شروع، توقف يا بازنشانی سیستم، از راه دور به BMC دسترسی داشته باشد.

سرور HPE Proliant RL300 G11

همچنین فناوری آرايه های هوشمند که استفاده از RAID را آسان کرده است و دسترسی به داده هاو توزيع داده ها را درپلتفرم های سرور فراهم می کند و با تعبیه سلیکون در پلتفرم های مديريتی ، راه اندازی ايمن و رمزنگاری پیشرفته ی در سخت افزار ارائه کرده است. نسل بعدی محاسبات ،برای عملکرد بسیار طولانی و کارايی بهتر ، در مسیرهای متفاوتی قرار گرفته اند. از اين رو شرکت HPE محصول جديدی با عنوان HPE ProLiant RL300 G11 که راه حل های محاسباتی را برای مديريت ، انعطاف پذيری بارهای کاری ديجیتال بومی ابری يا همان Cloud Native طراحی شده است را معرفی می کند.

سرور HPE ProLiant RL300 G11 اولین سری نسل يازده می باشد که از پردازنده های شرکتAmper بهره گرفته است و اين محصول نتیجه همکاری بین دو شرکت Hpe و Amper می باشد.

کمپانی AMPER يک شرکت ۵ ساله است که برای زيرساخت ريزپردازنده برای ترافیک کاری نرم افزارهای بومی ابری تاسیس شده است و ايده ی اين شرکت بی نیاز بودن به عملکرد ديتا سنتر وبهره وری از انرژی می باشد.

سرور HPE Proliant RL300 G11

دو محصول اين کمپانی ريزپردازنده ی Amper Altra 80 Core و Amper Altra Max 128 Core که با عنوان پردازنده های بومی ابری شناخته شده است و با استفاده از طراحی اين تکنولوژی توانسته است برای ترافیک کاری جديد ، استفاده از عملکرد تک هسته ايی و چند هسته ی را در هر سوکت انجام دهد. و اين همان چیزی است که نرم افزارهای بومی ابری نیاز دارند.

بنابراين اين ريزپردازنده توانسته با رفع چالش ها نه تنها تک هسته بلکه هسته های تک رشته ايی را در هر سوکت جا دهد در واقع می تواند بودجه ی انرژی را کاهش دهد و راندمان و کارايی بااليی را ارائه دهد.

اين ريزپردازنده ، نه تنها سیستم عامل لینوکس را اجرا می کند بلکه همه ی نرم افزارهای موجود راکه مديران IT برای بومی ابری انتظار دارند را برآورده می کند و عملکرد بسیار خوبی برای مواردی مانند وب سرور Nginx و يا پايگاه دادهSQl My و ترافیک کاری می باشد.

 HPEتنها شرکتی است که سرور مبتنی به Amper را ارائه می دهد درنتیجه سرور HPE ProLiant RL300 G11 با پردازنده های Altra Max 128 Core Amperمی تواند توانايی پشتیبانی از 1٢٨ هسته برای هر سوکت را داشته باشد و درنتیجه پردازش بالاتر و عملکرد مناسب در ترافیک سنگین، مصرف انرژی کمترو راندامان بسیار بالا از خصوصیات آن می باشد.